اشتباه برخی رسانه ها در خصوص عید الله الاکبر

در چند روز اخیر برخی رسانه ها از عید فطر بعنوان «عیدالله الاکبر» نام بردند که این یک اشتباه است . عید سعید غدیر خم عیدالله الاکبر و بزرگترین عید مسلمین است . در این خصوص رسول خدا صلی الله و علیه و اله میفرمایند : روز غدیر خم برترین عیدهای امت من است و آن روزی است که خداوند بزرگ دستور داد; آن روز برادرم علی بن ابی طالب را به عنوان پرچمدار (و فرمانده) امتم منصوب کنم، تا بعد از من مردم توسط او هدایت شوند، و آن روزی است که خداوند در آن روز دین را تکمیل و نعمت را بر امت من تمام کرد و اسلام را به عنوان دین برای آنان پسندید.
به گزارش « شیعه نیوز » در چند روز اخیر برخی رسانه ها از عید فطر بعنوان «عیدالله الاکبر» نام بردند که این یک اشتباه است . عید سعید غدیر خم عیدالله الاکبر و بزرگترین عید مسلمین است . در این خصوص  رسول خدا صلی الله و علیه و اله میفرمایند :  روز غدیر خم برترین عیدهای امت من است و آن روزی است که خداوند بزرگ دستور داد; آن روز برادرم علی بن ابی طالب را به عنوان پرچمدار (و فرمانده) امتم منصوب کنم، تا بعد از من مردم توسط او هدایت شوند، و آن روزی است که خداوند در آن روز دین را تکمیل و نعمت را بر امت من تمام کرد و اسلام را به عنوان دین برای آنان پسندید. (1)

 همچنین امام جعفر صادق ( علیه السلام ) میفرمایند : روز غدیر خم عید بزرگ خداست، خدا پیامبری مبعوث نکرده، مگر اینکه این روز را عید گرفته و عظمت آن را شناخته و نام این روز در آسمان، روز عهد و پیمان و در زمین، روز پیمان محکم و حضور همگانی است. (2)

جا دارد رسانه های کشور در بیان برخی عناوین القاب و عنوانهای مذهبی از کارشناسان دینی بهره بگیرند و بدون اطلاع  اظهار نظر ننمایند .

1. یوم غدیر خم افضل اعیاد امتی و هو الیوم الذی امرنی الله تعالی ذکره فیه بنصب اخی علی بن ابی طالب علما لامتی، یهتدون به من بعدی و هو الیوم الذی اکمل الله فیه الدین و اتم علی امتی فیه النعمة و رضی لهم الاسلام دینا.
 امالی صدوق: 125، ح 8.

2. عن الصادق علیه‌السلام قال: هو عید الله الاکبر،و ما بعث الله نبیا الا و تعید فی هذا الیوم و عرف حرمته و اسمه فی السماء یوم العهد المعهود و فی الارض یوم المیثاق الماخوذ و الجمع المشهود. وسائل الشیعه، 5: 224، ح 1.
/ 0 نظر / 16 بازدید